Zaloguj się

Menu

Kursy internetowe

Reforma edukacji. Zobacz, na co masz wpływ! Od natury do kultury ‒ biologia

Zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu on-line z autorką naszego podręcznika do biologii, Jolantą Loritz-Dobrowolską. Początek spotkania: 08 czerwca o 18.00.

PLAN SPOTKANIA

  1. Ciekawość poznawcza. Po co ją rozwijać?
  2. Logika, logika, tkliwa dynamika ‒ łączymy przyczynę ze skutkiem
  3. Od natury do kultury ‒ czy to możliwe na lekcjach biologii?

CELE WEBINARU 

  • Zapoznanie Uczestników ze zmianami w nauczaniu biologii wynikającymi z nowej podstawy programowej.
  • Zaprezentowanie dobrych praktyk nauczycielskich, ułatwiających prowadzenie zajęć z biologii zgodnie z nowymi założeniami.

UCZESTNICY SPOTKANIA

Jolanta Loritz-Dobrowolska

 

Nauczyciel z powołania, z długim stażem zawodowym. Pracowała we wszystkich typach szkół, od podstawowych do liceów, i nadal uczy. Za najważniejsze w nauczaniu biologii uważa odwoływanie się do doświadczeń ucznia i sytuacji, z którymi uczeń styka się na co dzień. 

Małgorzata Rakowiec

Dziennikarka, prezenterka i wydawca programu informacyjnego „Panorama”, publicystycznego „Forum Panoramy” w TVP 3 Gdańsk. Najważniejsze wydarzenia na Pomorzu podsumowuje w „Panoramie Tygodnia”. Miała szansę przeprowadzić wywiady m.in. z: Jeanem Michelem Jarrem, Kylie Minogue czy Krzysztofem Pendereckim. Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego i studiów podyplomowych komunikacja i marketing. Od ponad 15 lat pracuje w zawodzie. Swoją karierę rozpoczynała w „Dzienniku Bałtyckim”, potem pracowała m.in. w Polskiej Agencji Prasowej, była też korespondentem największej światowej agencji informacyjnej – Reuters, redaktorem naczelnym magazynu „Biznes Trójmiejski” i rzecznikiem prasowym Festiwalu Filmowego w Gdyni. Autorka reportaży, materiałów informacyjnych, relacji na żywo na ogólnopolskie anteny.