Zaloguj się

Menu

Kursy internetowe

Pytania i odpowiedzi

1. Po co mam rejestrować się na stronie Kursy internetowe z Operonem?

Tylko zalogowani użytkownicy mogą wziąć udział w Kursach internetowych.

 

2. Czy jeśli mam już konto na stronie Operon, muszę zakładać je ponownie na stronie Kursy internetowe?

Nie. Jedno konto służy do logowania się do wszystkich zakładek na stronie Operonu, w tym do Kursów internetowych.

 

3. Jeśli nie mam konta, w jaki sposób mogę je założyć?

W prawym górnym rogu wyświetla się przycisk „Zaloguj się”. Po kliknięciu pokaże się okno dialogowe, a w nim „Utwórz nowe konto”. Po wypełnieniu dwóch krótkich formularzy konto zostanie utworzone. Następnie należy potwierdzić adres mailowy, klikając w link przysłany w wiadomości. Ostatnim etapem jest weryfikacja tożsamości przez pracowników Wydawnictwa. Może to potrwać do 2 dni roboczych. Po pomyślnej weryfikacji użytkownik otrzyma potwierdzenie na adres mailowy i uzyska dostęp do Kursów internetowych, a także do pozostałych  elementów strony internetowej.

W razie trudności z założeniem konta zapraszamy do kontaktu z infolinią: 58 679 00 00.

 

4. Jaki jest koszt kursów internetowych?

Kursy internetowe są darmowe. Płatny jest jedynie egzamin, do którego przystąpienie nie jest obowiązkowe. Należy jednak pamiętać, że pomyślne zaliczenie egzaminu  łączy się z otrzymaniem certyfikatu formalnie potwierdzającego  zdobycie określonej wiedzy i umiejętności, co jest ważnym elementem awansu zawodowego.

Koszt egzaminu jest podawany każdorazowo w opisie szkolenia.

 

5. Gdzie znajdę materiały szkoleniowe?

Aby zapoznać się z materiałami szkoleniowymi, trzeba się zalogować i wejść w zakładkę „Kursy”. Po wybraniu odpowiedniego kursu będą dostępne materiały do pobrania i minitesty.

 

6. Jak opłacić szkolenie?

Aby zapłacić za szkolenie, należy zalogować się na stronie www.kursy.operon.pl. Po wybraniu zakładki „Profil”, znajdującej się w prawym górnym rogu, wyświetlą się opcje „Twoje kursy” oraz „Egzaminy”. Po rozwiązaniu wszystkich minitestów w polu „Egzaminy” pojawi się „Zgłoszenie na egzamin”. Następnie po wypełnieniu formularza pojawi się przycisk „Opłać”. Po zaksięgowaniu wpłaty status zamówienia automatycznie zmieni się na profilu. Do egzaminu mogą Państwo przystąpić w dowolnym terminie.

 

7. Jak otrzymam fakturę?

Po zaksięgowaniu wpłaty faktura zostanie wystawiona i wysłana automatycznie na Państwa adres mailowy. Może to potrwać kilka dni. Proszę monitorować również skrzynkę SPAM.

 

8. Czy szkoła może opłacić moje szkolenie?

Jak najbardziej. Należy wypełnić zgłoszenie na egzamin, podając w odpowiednich polach dane odbiorcy oraz nabywcy, które mają znaleźć się na fakturze. Następnie należy napisać wiadomość na adres: kursy@operon.pl i podać informację o konieczności wystawienia faktury z odroczonym terminem płatności na konkretny kurs.

 

9. Jak wybrać datę egzaminu?

Do egzaminu mogą Państwo przystąpić w dowolnym terminie. Po opłaceniu egzaminu i zaksięgowaniu wpłaty w profilu obok nazwy kursu pojawi się komunikat „Przystąp do egzaminu”. Proszę pamiętać o konieczności zarezerwowania minimum godziny na rozwiązanie testu. 

 

10. Jak pobrać certyfikat?

Zaświadczenia o zdanych kursach znajdują się w profilu ‒ w zakładce „Twoje zaświadczenia”.

 

11. Czy mogę otrzymać rabat dla stałego kursanta?

Rzeczywiście przewidujemy udzielanie zniżek stałym kursantom. Rabat przysługuje użytkownikom po każdych 5 opłaconych i zdanych egzaminach, a jego wysokość wynosi 15%. Zniżka nalicza się automatycznie. Oznacza to, że cena za szósty egzamin będzie niższa niż u osób, które takiego rabatu nie uzyskały.